ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1671353
*
nr 167 1353
Spegel
Venetiansk,H78
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 augusti 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/8 14:08:55
1
150 kr
17/8 17:50:11
2
200 kr
18/8 11:26:49
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetiansk
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 167 1353
Spegel
Venetiansk,H78
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 augusti 2002 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/8 14:08:55 | 1 | 150 kr |
| 17/8 17:50:11 | 2 | 200 kr |
| 18/8 11:26:49 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetiansk
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12



